Koho mám voliť?

Autor: Jozef Streženec | 12.10.2011 o 12:16 | (upravené 12.10.2011 o 13:01) Karma článku: 16,35 | Prečítané:  253x

Právo voliť si veľmi vážim a považujem za nezodpovedné ho nevyužiť. V ideálnom svete si politikov predstavujem ako vzor  pre mladých ľudí a preto sa ich pýtam:

Mi(nu)lá vládna koalícia,

Pred rokom a pol ste vyhrali voľby a porazili Fica. Oslavovali ste, a my s vami. Vyjednávali ste body vládneho programu a my sme vás napäto sledovali. Začali ste boj proti korupcii a my sme boli hrdí. Pracovali ste na reformách a my sme vám tlieskali. Hádali ste sa a my sme to obhajovali tým, že pluralita obohacuje, a že vždy je jednoduchšie dohodnúť sa na podvode ako na zmysluplnej zmene. Verili sme, že ste lepšia alternatíva pre budúcnosť Slovenska.

Po roku a pol ste to zničili. Nevedeli ste sa dohodnúť na jednom hlasovaní, aj keď dôležitom, a tak ste to vzdali. Viac ako na podstatu veci ste sa ale sústredili na získavanie preferencií. Rovnako ako Fico, aj keď on to robí efektívnejšie. Hlásate, že v tejto zostave si ďalej neviete predstaviť vládnuť a pritom sa tvárite zásadovo. Ale v akej inej zostave si viete predstaviť vládnuť? Myslíte si, že existuje lepšia alternatíva? Že po týchto vašich divadlách majú ambiciózni a schopní ľudia chuť ísť do politiky? Nie. Politika aj vďaka vám zostane útočiskom pre amorálnych oportunistov, ktorí ju využijú ako rýchly spôsob obohatenia sa.

Čo bude nasledovať? Zastavia sa reformy, my budeme sklamaní. Budete sa škriepiť medzi sebou o to, koho je to vina a my budeme znechutení. Mesiace bude Slovensko bez vlády a my budeme strácať nádej. Vaše preferencie, kvôli ktorým ste spôsobili rozpad vlády sa presunú k Ficovi a oslavovať bude niekto iný.

Pred rokom a pol sme vám dali dôveru. Vy ste ju znásilnili a zahodili. Tak mi povedzte koho mám voliť?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?